středa 17. dubna 2013

Barbora Heřmanová

S Barčou jsme se poznaly na střední umělecké škole. Studovaly jsme spolu dále na vysoké umělecké škole a v současné době spolu fungujeme ještě s Ivkou Kunovou, jako výtvarná skupina z pracovním názvem: 87 (pojí nás stejný rok narození). Navzájem se hecujeme, konzultujeme a vystavujeme.

Barča tvoří krásné grafiky a dřevěné náušnice. Od té doby, co se přestěhovala od nás do Českých Budějovic jí inspiruje jihočeská krajina. Dělala například grafický cyklus ze zatopených pískoven. V současné době jí fascinují statky, stodoly a opuštěné budovy. Tvoří i malé grafiky, kde vtipně vystihuje lidi.

Její PORTFOLIO grafiky stojí za shlédnutí: http://barbora-stefkova.webnode.cz/
A taky DŘEVĚNÉ NÁUŠNICE, které prodává na Fleru pod názvem Bedřiška: http://www.fler.cz/bedriskaCyklus ze zatopených pískoven - diplomová práce 2011.Statky a stodoly, 2012.
Ty stylizované barevné biomorfní tvary jsou kopce z kterých jde mlha a pára (odpařování), které skicovala po cestě vlakem z Ostravy do Budějovic a zpět.


Kdo cestuje starými vlaky - pochopí :)


Malé grafiky.


Starší grafiky - plakátového charakteru.


4 komentáře:

 1. "Bedřiščiny" grafiky se mi líbí moc, je vidět, že jste stejná krevní skupina... (A 87 je asi fakt dobrej ročník, hi:-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ANo jsme stejná krevní skupina a přitom každá jiná. Grafiku však cítíme stejně.
   87 - na tom asi něco bude :)Pěkné číslo a vidím, že samé šikovné holky narozené v tomto roce :)Možná bychom mohli být nějaká Art komunita 87 :)

   Vymazat
  2. Docela by mě zajímalo, kdo všechno by se v ní sešel:-). P.

   Vymazat
 2. No pár OSMDESÁT SEDMIČEK tvořivých - bych z mého okruhu znala od Ostravy přes Frýdek-Místek :) až po Český Těšín ...

  OdpovědětVymazat