úterý 19. března 2013

Polena

Denně chodím kolem našich velkých kup dřeva. Dřevo je všude - doma, na chalupě, na chatce. Všude samé kupy klád, tak aby mne to ještě neovlivnilo...A proč si neudělat s dětmi také svou kupku polen?

Tak jsme s dětmi stříhali - šedé, hnědé a černé kolečka. Lepili a dokreslovali čímkoliv - uhel, tužka, suchý pastel, tuš, tempera. Originalitě ztvárnění se meze nekladly, jen aby nám to zapadlo do naší velké kupky a abychom neměli díry...jinak by se nám to celé sesypalo... 


 


Moje silná trojka: zleva - Markéta 16, Jana 10, Anička 15 let.Byl potom pěkný nepořádek, ale hlavně, že to děti bavilo a ještě vznikla tetovačka a zadarmo :)


Učím jen dvakrát týdně, takže jim vydám veškerou svou energii a oni mi to se svou láskou vracejí.
 Každý týden na konci hodiny za mnou příjde holčička Ola a vždycky mě dlouze obejme. Vím, že to mám za odměnu...Děti malé i velké - jsou pro mne nabíječky. Pak nemějte takovou práci rádi.

7 komentářů:

 1. To je krása! Věřím, že ta práce potom musí bavit. A díky za inspiraci, vyzkoušíme doma s dětmi :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Báro jo to zkus. Děti si navíc vyzkouší stříhat kolečka a také kreslit pořád dokola kola. Můžou i lítat třísky kolem :) Bylo to jednoduché a děti to bavilo.

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasný nápad♥, 2x týdně - závidím! Dobrá cesta, jak nevyhořet a přitom mít čas i na svou vlastní výtvarnou seberealizaci - držím palce a přeju úspěchy v obojím:)

  OdpovědětVymazat
 4. Jojo 2x týdně - to snad nemám šanci vyhořet. Dělat to každý den - tak je jasné, že to nebude ono. Ale někdy je to náročné, mám najednou 14-15 dětí v malém prostoru a mám na to 2,5 hodiny. Vím, že ve školách je to o hodně horší - větší počet, méně času...

  OdpovědětVymazat
 5. Pavli super! Moc se mi to líbí a Tvoji silnou trojku bych si hned pověsila na zeď :)

  OdpovědětVymazat
 6. To je parádní výstavka:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 7. Krásný den, nádherné práce a skvělé nápady. Jsem moc ráda, že jsem vás objevila. Mám děti na výtvarku v domě dětí v Turnově a je to podobná zábava. Moc děkuji za inspiraci. Mějte se krásně Lada

  OdpovědětVymazat